Rodzaje gitar elektrycznych

Gitary elektryczne występują w różnych kształtach i rozmiarach. Często decyzja odnośnie ich zakupu nie jest prosta. Zależy ona od wielu czynników, które przedstawimy w naszym artykule. Pierwszy podział gitar elektrycznych można przedstawić następująco: możemy wymienić gitary dla dzieci, dla młodszych graczy, dla lewo – ręcznych osób, gitary, które posiadają niżesz strojenie od oryginalnego E, stylowo i specjalnie dopasowane do grania cięższego brzmienia, takiego jak rock, metal, death metal. Możemy też wyróżnić gitary do grania jazzu, bluesa, country, funky, są dostępne także w naszym sklepie muzycznym gitary akustyczne, elektroakustyczne, basowe, elektryczne.

Najpopularniejsze typy gitar

Najbardziej popularnym rodzajem, czy też typem gitary, jest gitara, która wygląda i przypomina literę V. Premiera tej gitary miała miejsce w 1985 roku, lecz rok później, ze względu na małe zainteresowanie tym instrumentem, została ona wycofana z produkcji i ze sprzedaży. Dopiero w 1967 roku produkcja i sprzedaż tej gitary została wznowiona i gitara ta po lekkich modernizacjach cieszy się dużą popularnością do dnia dzisiejszego. Do innych typów gitar, które produkowane są przez Gibsona to gitary typu SG, o charakterystycznym kształcie deski, który układa się w dwa ostre rogi, które na stałe wpisały się w historię rocka i heavy metalu. Kolejne typy gitar, to Superstrat, Les Paul, które produkowane są od lat 50 zeszłego stulecia i są synonimem muzyki bluesowej i rockowej, kolejne typy gitar, to Telecaster, SG, Stratocaster, Flying V.

Gitara elektryczna, definicja

Gitara elektryczna jest gitarą, w której drgania stalowej struny, która umieszczona jest w polu magnetycznym są przekształcane w zmiany napięcia elektrycznego za pomocą przetwornika elektromagnetycznego. Serdecznie zapraszamy do sklepu muzycznego ELPA, który znajduje się w mieście Bielsko – Biała, posiadamy tam szeroki wybór gitar akustycznych, elektrycznych, basowych, elektroakustycznych.