Rodzaje, podział gitar – jak wybrać najwłaściwszą gitarę?

Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem gitary, powinieneś najpierw poznać kilka jej najważniejszych cech, a także powinieneś wiedzieć, jakie są rodzaje gitar, jak gitary możemy podzielić. Wtedy na pewno prościej będziesz mógł kupić swoją wymarzoną gitarę. Tak więc w tym artykule zapoznamy Cie z podstawowymi informacjami na temat gitar, a także dowiesz się, jak wybrać swój wymarzony instrument, tak aby być w pełni zadowolonym z zakupu.
Tak więc gitarę elektryczną nazywamy gitarę, w której drgania stalowej struny umieszczonej w polu magnetycznym są przekształcane w zmiany napięcia elektrycznego za pomocą przetwornika elektromagnetycznego.

Jaką gitarę wybrać?

Tak więc, podamy tutaj kilka rodzajów gitar, a także opiszemy pokrótce, na co zwrócić uwagę przy jej zakupie. Gitary możemy podzielić na kilka rodzajów: gitary klasyczne, gitary akustyczne, gitary elektro – akustyczne, gitary elektryczne, gitary basowe. Gitary klasyczne cechują się cichszym i łagodniejszym dźwiękiem niż w przypadku akustyków. Gitary te mają z reguły nylonowe struny, a także stosunkowo mniejsze pudło rezonansowe i szerszy gryf. Gitary akustyczne zaś służą do grania akustycznej muzyki rozrywkowej. Mają większe pudło rezonansowe niż klasyki, większy gryf, który zbliżony jest bardziej do gitar elektrycznych i metalowe struny. W gitarach elektrycznych dźwięk powstaje dzięki działaniu specjalnych przetworników, które reagują na ruch metalowej struny ponad nimi. Wymagają one też specjalnego osprzętu, na przykład wzmacniaczy, dzięki któremu umożliwione jest wydobywanie się dźwięku. Gitary basowe mogą zarówno być akustyczne, jak i elektryczne. Służą one do grania partii basowych, na pewno gitary basowe elektryczne wymagają też wzmacniacza, dzięki któremu umożliwiane jest wydobywanie dźwięku.